czwartek, 28 kwietnia 2016

Pomysł Kangurkowy jak wspierać Mądre Głowy

Twoje dziecko zadaje milion pytań dziennie? Uwielbia główkować, rozwiązywać zagadki, poznawać nowe ciekawostki o świecie? Wspaniale! W takim razie nasza dzisiejsza propozycja jest dla Was!A może wręcz przeciwnie - nic poza tabletem i komputerem syna/córki nie interesuje? Tym bardziej powinniście zajrzeć dzisiaj na kangurkowego bloga! Może będziemy w stanie pomóc? :)Chyba każdy z nas chciałby mieć w domu małego geniusza. Dziecko zdolne, ciekawe świata, otwarte na nowe doświadczenia i umiejętności. Dziecko, które realizuje swoje pasje, rozwija zainteresowania, jest twórcze, a jednocześnie potrafi myśleć logicznie.

Wszystko leży w naszych rękach, drodzy Rodzice! Dużo zależy od tego, jakie hobby dziecku podsuniemy, jakie stworzymy mu możliwości rozwoju. 

Nasze dzisiejsze propozycje mają za zadanie wspomagać rozwój dziecka, zaspokajać jego głód wiedzy, zainteresować otaczającym światem. 

1. Wytłumacz mi, dlaczego... czyli 365 prostych odpowiedzi na trudne pytania.Ile razy dziennie słyszycie pytania: Dlaczego...? Po co...? Co to jest...? 
Czy nie zdarza Wam się reagować zniecierpliwieniem ( gdy to już setne takie pytanie ) albo zawstydzeniem - gdy nie znacie odpowiedzi? 
Ta książeczka pozwoli Wam nieco odetchnąć i z pewnością wciągnie Waszą małą ciekawską latorośl na długie chwile. 
Młody badacz pozna 365 fascynujących ciekawostek z dziedziny geografii, historii, znajomości kultur i religii, sportu oraz przyrody.

Pada odpowiedź m.in. na pytania takie jak:

  • Skąd się wzięła nazwa Ameryki?
  • Kiedy narodził się Internet?
  • Dlaczego symbolem igrzysk olimpijskich jest 5 kół?
  • Dlaczego Ziemia jest okrągła?
  • Ile jest języków na świecie?
  • Dlaczego tydzień ma 7 dni?
  • Kim był Elvis Presley?
  • Co to jest ramadan?
  • Dlaczego morza i oceany są słone?
  • Skąd się wzięły egipskie piramidy?Przyznam szczerze, że sama z chęcią zagłębiłam się w lekturę i poznałam wiele ciekawych faktów, o których nawet nie miałam pojęcia. 
Informacje podane są w formie krótkich, przystępnych notatek i opatrzone zabawną ilustracją. 
Może zorganizujecie mały domowy teleturniej? :)

Polecam dla czytelników od 6 lat, ale nawet dorosły znajdzie coś dla siebie.

Książeczka czeka na Was w Księgarni Kangurek: KLIK!


2. Wielka księga zagadekTa książeczka to prawdziwa gratka dla miłośników łamigłówek i szarad. Czeka tu na Was całe mnóstwo rozmaitych zadań : labirynty, anagramy, "który element nie pasuje?",sudoku, gry słowne i matematyczne, "przerysowanki", kolorowanki oraz zadania twórcze.

Przed Wami wspaniałe przygody: poszukiwania zwierzyny w dżungli, ściganie bandytów na Dzikim Zachodzie, wspomaganie superbohaterów w ratowaniu świata i wiele innych pasjonujących wyzwań!
Wielka księga zagadek to nie tylko znakomity trening umysłu, ale też pomysł na świetną i kreatywną zabawę. Już 6-latek znajdzie zadania dla siebie.

Skoczcie po księgę do Kangurka: KLIK!

3. JavaScript dla dzieciUważasz, że Twoje dziecko spędza za dużo czasu przed komputerem czy tabletem? Obawiasz się, że książki przegrywają walkę z atrakcyjnymi grami komputerowymi? 

Niestety, to dosyć powszechny problem obecnego młodego pokolenia. Właściwie trudno im się dziwić - od najmłodszych lat stykają się z elektroniką i bez znajomości nowinek technicznych, obsługi komputera i Internetu trudno byłoby im funkcjonować w dzisiejszym świecie.

Ważne jednak, aby w tym technologicznym szaleństwie zachować pewien umiar. To nieprawda że komputer to zło - trzeba tylko nauczyć dziecko mądrze z niego korzystać. 

Dzisiaj podpowiemy Wam, jak to zainteresowanie nowymi technologiami przekuć w pożyteczną umiejętność.

JavaScript to język programowania bardzo często stosowany na stronach internetowych. To dzięki niemu sieć www jest taka niesamowita. Pozwala on tworzyć interaktywne portale, przydatne aplikacje oraz... gry!

Ta książka to prawdziwa biblia podstaw programowania dla młodych adeptów! 
Napisana w bardzo lekki, wręcz zabawny sposób cierpliwie objaśnia wszystkie podstawowe zagadnienia jakie młodziutki programista JavaScript powinien poznać. Każde pojęcie jest dokładnie wyjaśnione, każde zadanie w prosty sposób opisane na przykładach. 
Dziecko zaczyna od najprostszych zadań, później poziom trudności stopniowo rośnie. Książka zaprojektowana jest tak, żeby nie zniechęcać dziecka skomplikowanymi przykładami, ale dawać mu wyzwania na miarę jego możliwości.
Chyba żaden młody fan komputera nie oprze się tej książce, jeśli zdradzisz mu, że dzięki niej będzie mógł... stworzyć własną grę! :)
Świetna zabawa dla  dzieci od lat 10 i ich rodziców!

Książka do kupienia tutaj: KLIK!


Jak widzicie - powyższe książeczki oferują nie tylko dużą porcję wiedzy i ćwiczeń umysłu, ale też wspaniałą zabawę! Dziecko może korzystać z nich zarówno samodzielnie, jak i wspólnie z rodzicami czy rodzeństwem.

O propozycjach dla małych naukowców pisałam już tutaj: KLIK!

i tutaj: KLIK!

Dla zainteresowanych geografią, przyrodą i kulturami świata polecam również  serię o Neli - Małej Reporterce : KLIK!Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...