wtorek, 5 kwietnia 2016

Czytajmy dzieciom po angielsku - niesamowity świat książeczek Julii Donaldson! cz.1

Julia Donaldson to jedna z najbardziej znanych autorek książek anglojęzycznych dla dzieci - kilka jej tytułów stało się światowymi  bestsellerami, wielokrotnie nagradzanymi i tłumaczonymi na wiele języków.
Książki Julii to prawdziwa uczta - dla ucha, dla oka, ale przede wszystkim - dla dziecięcej wyobraźni!


Dzisiaj przedstawiam Wam 2 najbardziej znane propozycje jej autorstwa: 

  • The Gruffalo, 
  • The Gruffalo's Child,

Mała myszka wybiera się na spacer po lesie - czyha tam jednak na nią wiele niebezpieczeństw. Kolejno spotyka leśnych drapieżników - lisa, sowę i węża, którzy podstępnie zapraszają ją na wspólny posiłek. Mysz wykazuje się jednak dużym sprytem - wiedząc, że na tym posiłku będzie prawdopodobnie głównym daniem- grzecznie odmawia tłumacząc się, że jest już umówiona z pewnym stworem o imieniu Gruffalo i spodziewa się go spotkać lada chwila. Wymyślony stwór ma potężne pazury, ostre rogi na głowie, paszczę pełną mocnych zębów, pomarańczowe wielkie oczy i futro pokryte kolcami, a na obiad lubi sobie schrupać... lisa,sowę lub węża! 
Na tę informację przerażone zwierzęta uciekają w popłochu, ale jakież jest zdziwienie myszy, gdy za chwilę spotka ... ...najprawdziwszego Gruffalo! Czy i tym razem mały bohater uniknie kłopotów?

"The Gruffalo" to największy bestseller Julii Donaldson, na jego podstawie powstał także film animowany. Książka dostępna jest również w polskiej wersji, ale zdecydowanie polecam czytanie anglojęzycznego oryginału. Tekst to prawdziwy majstersztyk - zawiera dosyć proste słownictwo, a idealnie dobrane rymy sprawiają, że czyta się go lekko i śpiewnie. Sama historia jest bardzo wciągająca i zabawna. 

To pozycja obowiązkowa dla miłośników literatury anglojęzycznej!
Możecie nabyć w bardzo korzystnej cenie tutaj: KLIK!

2. The Gruffalo's ChildKontynuacja "The Gruffalo" - tym razem głównym bohaterem jest dziecko brązowego stwora, które od swojego ojca słyszy opowieść o Wielkiej Złej Myszy. Jak to u dzieci - ciekawość zazwyczaj bierze górę nad rozsądkiem, więc i mały stworek wyrusza do lasu na poszukiwanie przygód. Na śniegu znajduje wiele śladów - czy któreś z nich należą do Wielkiej Złej Myszy? 

Jeśli ktoś pokochał "The Gruffalo", na pewno nie może przegapić "The Gruffalo's Child" - kontynuacja w niczym nie odbiega od pierwszej części. Możecie kupić tutaj: KLIK!

Obydwie części wyśmienicie zilustrował Axel Scheffler, podobnie jak wiele innych książek Julii Donaldson. Obrazki są bardzo wyraziste, kolorowe, przyciągające uwagę, ale też wysmakowane. We mnie budzą same pozytywne emocje, nawet groźne stwory wyglądają całkiem sympatycznie. :) 


Zestaw obydwu książeczek o Gruffalo + płytę CD, na której historię pięknym głosem czyta brytyjska aktorka Imelda Staunton również możecie nabyć tutaj: KLIK!Jeśli zaciekawiły Was nasze dzisiejsze propozycje, to zaglądajcie do nas częściej, bo to dopiero początek cyklu wpisów o wspaniałych książkach Julii Donaldson! Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...