środa, 30 marca 2016

4 rozwijające książeczki dla Malucha

Kangurek nie zapomina o swoich najmłodszych czytelnikach -przecież ich pierwsze doświadczenia z książką mogą w dużym stopniu wpłynąć na to, czy maluch pokocha czytanie, czy też nie.  Dzisiaj przygotowałam 4 propozycje dla brzdąców w wieku 1 - 4 lat. Każda z nich jest wyjątkowa, każda czegoś uczy i z każdą można świetnie się bawić. 
1. "Bardzo głodna gąsienica" - aż trudno w to uwierzyć, ale najsłynniejsza książka Erica Carle ma już 47 lat i nadal jest światowym bestsellerem, na którym wychowują się kolejne pokolenia. Polskie tłumaczenie bardzo dobrze odzwierciedla treść anglojęzycznego oryginału. Pewnego dnia z małego jajeczka wykluła się bardzo głodna gąsienica i natychmiast zaczęła szukać czegoś do jedzenia. W poniedziałek skonsumowała jabłko, ale nadal była głodna. We wtorek zjadła dwie gruszki i każdego kolejnego dnia pochłaniała coraz więcej i więcej... Nie pogardziła nawet serdelkiem ani kiszonym ogórkiem! W końcu stała się wielką i tłustą gąsienicą, zaszyła się w swoim kokonie, a po jakimś czasie przemieniła się w... pięknego motyla!Idealna książka dla  malucha - twarde tekturowe strony są łatwe do przewracania i bardzo trwałe, a mały paluszek zbada zapewne każdą dziurkę w stronie przez którą przegryzła się głodna gąsienica. Nieco starsze dziecko może się nauczyć liczyć i poznać dni tygodnia, utrwalić sobie nazwy owoców i innych produktów spożywczych, a przy okazji - poznać oczywiście cykl życiowy motyla! 
Do tego jest całe mnóstwo pomysłów jak bawić się i uczyć z gąsienicą, wiele z nich znajdziecie tutaj: Living Montessori Now.
Książeczka do kupienia oczywiście w Księgarni Kangurek: KLIK!

2. "Gdzie idziemy?" - szwedzki bestseller autorstwa Anny-Clary Tidholm, idealny dla 1-2 latków.Wyruszamy na spacer ścieżką - krętą, wąską... Dokąd nas zaprowadzi? Co zobaczymy za pagórkiem? 


Przejrzyste barwne ilustracje, prosty tekst  z powtórzeniami, grube kartonowe strony, przedmioty, postacie i miejsca z najbliższego otoczenia malucha sprawiają, że książeczka wprost wciąga  najmłodsze dzieci w swój świat i zaprasza do jego poznawania. Jak we wszystkim co skandynawskie - prostota jest tu głównym atutem.
Do kupienia tutaj: KLIK!

3. "Mała biała rybka" Guido van Genechten - propozycja dla odrobinę  starszych bobasów - powiedzmy 2+ , ze względu na miękkie papierowe strony i naukę kolorów.


Mała biała rybka zgubiła się w wielkim oceanie i szuka swojej mamy. Na swojej drodze spotyka czerwonego kraba, pomarańczową rozgwiazdę, żółtego ślimaka, zielonego żółwia, niebieskiego wieloryba i fioletową ośmiornicę - ale żadne z tych zwierząt nie jest do niej podobne i nie może być mamą białej rybki. Na szczęście rybce udaje się w końcu znaleźć mamę. 
Ta urocza książeczka wspomaga naukę kolorów, przy okazji dziecko pozna również kilku mieszkańców morskich głębin. Niech Was nie przerazi czerń okładki - choć w środku tło również jest czarne, kontrast z wyrazistymi kolorami zwierząt stwarza bardzo miłe dla oka wrażenie. Zarówno tekst jak i ilustracje są bardzo proste - w sam raz dla malucha.
"Małą białą rybkę" możecie kupić tutaj: KLIK!

4. "Jejku - Jejku chce coś zmienić" - kolejna rewelacyjna pozycja od Wydawnictwa Dwie Siostry - co książka to hicior! 


Nadeszła wiosna i dziobak Jejku - Jejku postanowił coś zmienić w swoim mieszkanku. Prosi więc o pomoc swoich przyjaciół, z których każdy ma inną wizję wnętrza norki Jejku - Jejku. Zrobi się niezłe zamieszanie, aż sympatyczny dziobak postanowi znaleźć nowy domek i urządzi go... prawie tak samo jak stary! 
Chyba wszystkie dzieci kochają książeczki z okienkami, dlatego ta książeczka na pewno spodoba się nie tylko maluszkom, ale nawet starszym przedszkolakom. Dzięki okienkom mały czytelnik może zajrzeć w każdy zakamarek pokoju Jejku - Jejku. Tekst i ilustracje są niezwykle zabawne, a treść prowadzi nas do konkluzji, że zawsze warto być sobą, mieć swoje zdanie i upodobania oraz nie ulegać wpływom innych wbrew sobie.
Książeczkę znajdziecie w  Księgarni Kangurek: KLIK!


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...