poniedziałek, 14 marca 2016

Majteczkowy zawrót głowy i śmiech do łez z serią " Aliens Love Underpants"

Dziś na Kangurkowym blogu mamy zwariowanych gości! Zestaw może Wam się wydać przypadkowy, bo spotkacie tu kosmitów, piratów, dinozaury i potworki. Przygotujcie się na dużą dawkę śmiechu i dobrej zabawy, bo naszych gości łączy jedno niezwykłe upodobanie  - wszyscy uwielbiają... MAJTECZKI!
Niezwykle zabawna, bajecznie kolorowa seria książeczek autorstwa Claire Freedman szybko stała się światowym bestsellerem. 

Wszystko zaczęło się od kosmitów - "Aliens Love Underpants":O kosmitach mamy różne wyobrażenia - jedni w ogóle nie wierzą w ich istnienie, inni obawiają się ich wrogiej inwazji w celu przejęcia lub zniszczenia Ziemi, jeszcze inni wierzą w ich dobre intencje. Ale na to na pewno byś nie wpadł - kosmici przybywają aby ukraść... Twoją bieliznę! Tak, tak, ufoludki uwielbiają majteczki wszelkiego rodzaju: figi, bokserki, kalesony, pantalony różnych kolorów i kształtów!
Niestety, w kosmosie raczej trudno o taki towar, po zaopatrzenie muszą więc udać się z misją na Ziemię. Gdy tylko ich radar wykryje gdzieś sznur z suszącą się świeżutką bielizną, ufoludki wskakują do swoich latających spodków, przylatują na naszą planetę, zakradają się do wiszącego prania i urządzają sobie zwariowane zabawy. Przymierzają gacie, zakładają je sobie na głowę, urządzają wyścigi i konkursy - np. ilu kosmitów zmieści się w nogawce kalesonów dziadka, używają ich jako trampoliny. 
Gdy zginą Ci ulubione majteczki nie obwiniaj więc psa sąsiada ani jakiegoś żartownisia - to na pewno sprawka kosmitów! 
Zanim założysz bieliznę sprawdź na wszelki wypadek czy nie schował się tam jakiś mały sympatyczny przybysz z kosmosu...


Moje przedszkolaki uwielbiały tę książeczkę, za każdym razem jak ją im czytałam wywoływała salwy śmiechu. 

Tak wielka popularność tej pozycji sprawiła, że powstała kontynuacja: " Aliens in Underpants Save the World":Tym razem zwariowani na punkcie majteczek kosmici odkryją, że do Ziemi zbliża się olbrzymi meteoryt! Ich jedyne źródło zaopatrzenia w bieliznę jest zagrożone, śpieszą więc z misją ratunkową. Czy uda im się zapobiec katastrofie? Jak zatrzymają pędzący meteoryt? 

Nie tylko kosmici oszaleli na punkcie majteczek - cała sprawa zaczęła się dawno dawno temu, gdy na Ziemi żyły jeszcze dinozaury...

Jesteście ciekawi jak wyginęły te wielkie gady i co wspólnego miały z tym... majteczki? Musicie koniecznie przeczytać książkę " Dinosaurs Love Underpants"!

Również Piraci uwielbiają bieliznę, zwłaszcza tę zrobioną...ze złota! 
Żeby zdobyć Złote Majtki będą musieli przemierzyć zatokę żarłocznych rekinów, przejść po wąskiej kładce nad rzeką pełną krokodyli, przeprawić się przez bulgoczące bagna i mroczne jaskinie... Ale to jeszcze nie koniec przeszkód!Do grona miłośników kolorowej bielizny dołączają potwory:
Te z mrocznych lochów, te z bagien, te z gór i z morza - wszystkie kochają zakładać kolorowe majteczki i urządzają sobie majteczkowe disco!Tylko ćśśśśśś! Nie mówcie nikomu, bo potwory w kolorowych gaciach nie chcą stracić swojej strasznej reputacji.

Jak widzicie - z serią "Underpants" nie można zaznać nudy. Na pewno nie znajdziecie tu głębokich przesłań i ukrytych morałów, ma być przede wszystkim zabawnie, kolorowo, odlotowo i z przymrużeniem oka - z tym autorzy poradzili sobie znakomicie! 

Osobiście uważam, że historie są bardzo kreatywne i świetnie rozwijają dziecięcą wyobraźnię. Można na przykład zaprojektować własne "wystrzałowe" supermodne gacie, albo wymyślić podobną bajeczkę z innymi bohaterami i ich niesamowitymi przygodami.

Te oraz inne anglojęzyczne książeczki w bardzo okazyjnych cenach możecie znaleźć tutaj: KLIK!

Szablon  majteczek do zaprojektowania, oraz puzzle i kilka innych kolorowanek znajdziecie tutaj:

http://www.clairefreedman.co.uk/fun-games/


Życzę Wam "PANTASTYCZNEJ" ZABAWY !Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...