poniedziałek, 29 lutego 2016

Zwiedzamy świat z Nelą - małą reporterką

Łapka do góry kto w dzieciństwie oglądał kultowy program "Pieprz i wanilia"? Kto z Was miał marzenie żeby zwiedzić świat? Przeżyć przygodę w amazońskiej dżungli, nurkować w oceanie, wspiąć się na wulkan... Lubiliście chodzić do zoo? A teraz wyobraźcie  sobie, że możecie dosiąść słonia, pogłaskać lwa, pobawić się z małpą, pływać z delfinami... Już dziś możecie wyruszyć w podróż dookoła świata z Nelą - małą reporterką.


Nela to mała dziewczynka, której marzeniem zawsze były podróże. Jej idolem jest Steve Irwin - znany australijski przyrodnik i podróżnik, którego programy oglądać można na Animal Planet i Discovery Channel. Jak widać - marzenia się spełniają, bo Nela zaczęła podróżować w wieku pięciu lat i zwiedziła już takie niesamowite miejsca,  o których większość z nas - dorosłych może jedynie pomarzyć.

Pod patronatem National Geographic ukazały się już 4 książki z serii o małe reporterce:
  • "10 niesamowitych przygód Neli"
  • "Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane.""
  • "Nela i tajemnice świata"
  • "Nela na tropie przygód".

Dziewczynka zabierze nas w podróż po Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Zwiedzimy z nią takie miejsca jak: Tajlandia, Boliwia, Zanzibar, Etiopia, Tanzania, Indonezja, Kostaryka, Peru, Wietnam, Mauritius. 
Nela opowie nam o swoich niezwykłych przygodach podczas podróży - wyprawach do dżungli, safari, rejsach po oceanie i rzekach Ameryki Południowej oraz wielu, wielu innych wspaniałych doświadczeniach. 


Dzięki małej reporterce poznamy wiele ciekawostek przyrodniczych i geograficznych - o życiu dzikich zwierząt, o pięknej roślinności, o życiu i zwyczajach tubylczej ludności.
Dziewczynka zwraca też uwagę na zasady bezpieczeństwa podczas takich egzotycznych podróży - w co należy się ubrać, co trzeba zabrać ze sobą, czego nie należy robić w zetknięciu z dziką przyrodą.

Opisy miejsc i przygód są bardzo ciekawe i wciągające, a do tego pisane bardzo prostym językiem zrozumiałym nawet dla dziecka w wieku przedszkolnym. Każde zdjęcie lub mapa są dokładnie opisane, a  trudniejsze pojęcia objaśnione na przykładach.
Należy też zwrócić uwagę na przepiękne wydanie albumów - twarda okładka, śliski papier dobrej jakości, a przede wszystkim - całe mnóstwo kolorowych zdjęć, map, ilustracji - to zadowoli nawet najbardziej wymagających młodych czytelników.
Książki o małej reporterce do kupienia tutaj: KLIK!

Przyznam szczerze, że bardzo mnie lektura przygód Neli wciągnęła i sama dowiedziałam się z niej wielu ciekawych informacji o świecie. Już nie mogę się doczekać kiedy będę ją mogła czytać razem z Ewelinką.

Gwarantuję, że książeczki będą świetną i rozwijającą rozrywką dla całej rodziny, a komu mało książkowych przygód małej reporterki, może zajrzeć do TVP ABC, gdzie Nela ma swój program:lub wybrać się na spotkania autorskie z dziewczynką, które można śledzić tutaj:


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...