środa, 6 lipca 2016

Podróż w czasie z językiem angielskim, oraz... NAKLEJKI!

Marzyła Wam się kiedyś podróż w czasie? Czy chcielibyście zobaczyć jak wyglądał świat dawniej? Jak żyli ludzie, gdzie mieszkali, jakie mieli zajęcia? A może marzycie o tym, żeby na własne oczy zobaczyć najważniejsze wydarzenia historyczne i mieć wpływ na bieg wydarzeń? Dzisiaj Kangurek zabierze Was w taką podróż - wskakujcie do naszego wehikułu czasu - wyruszamy!!!
Przystanek 1 - Dinosaurs
Uff! Wylądowaliśmy! To była długa podróż, wehikuł zabrał nas miliony lat wstecz - do ery dinozaurów. Spotkamy tu wielu przedstawicieli tych niesamowitych stworzeń - osobniki żyjące na lądzie, w wodzie i w powietrzu. Poznamy ich nazwy ( w języku angielskim oczywiście ), dowiemy się czym się żywiły oraz dlaczego wyginęły.

A teraz... To co dzieciaki lubią  najbardziej, czyli naklejki!!! Każda z prezentowanych przez nas książeczek zawiera kilka scenek do wyklejenia oraz zestaw naklejek, dzięki którym młody czytelnik uruchomi wyobraźnię i lepiej utrwali sobie informacje z książki oraz słownictwo.
Przystanek 2 - Ice AgeMiłośnicy popularnej kreskówki "Epoka Lodowcowa" poczują się tu jak w domu. Spotkacie naszych przodków - jaskiniowców, zobaczycie jak żyli, oraz z jakimi wspaniałymi i niebezpiecznymi zwierzętami mieli styczność - mamutami, niedźwiedziami, tygrysami szablozębnymi. Poznacie sekret malunków na ścianach jaskiń oraz kierunki migracji pierwszych ludzi.

Przystanek 3 - Ancient Egyptians
Witajcie w krainie starożytnych Egipcjan! Poznajcie życie codzienne zwykłych ludzi - ich obowiązki, zwyczaje, wierzenia. Zobaczcie jak powstawały wielkie piramidy oraz zajrzyjcie do ich wnętrza. Posmakujcie luksusu, w jakim żył faraon i jego dwór, a nawet zostańcie świadkami wielkiej bitwy! 

Przystanek 4 - Vikings


Wehikuł czasu przenosi nas aż do świata Wikingów!  To wyśmienita okazja, aby przyjrzeć się ich osadzie, zajrzeć do wnętrza chaty, poznać życie codzienne mieszkańców. Weź udział w wyprawie wojennej, popłyń w rejs statkiem Wikingów, ucztuj razem z wojownikami świętując zwycięski najazd oraz poznaj ich gry i zabawy sportowe. Zdobędziesz wiele ciekawych informacji na temat kultury, wierzeń i zwyczajów Wikingów.
Możesz również tworzyć własne scenki z użyciem naklejek.

Przystanek 5 - Ancient RomansTym razem lądujemy w starożytnym Rzymie, by przejść się uliczkami wiecznego miasta, zajrzeć do ówczesnej szkoły, łaźni, na bankiet u bogacza, wziąć udział w wielkiej bitwie i poznać tajniki sztuki wojennej Rzymian. Obejrzymy walkę gladiatorów, dowiemy  się jak  powstawały słynne budowle, drogi i akwedukty. Możemy nawet zorganizować własne przyjęcie lub igrzyska na arenie z użyciem naklejek!Przystanek 6 - Medieval TimesTo już ostatni przystanek w naszej podróży  w czasie. Tu zwiedzimy chyba najwięcej miejsc, bo poznamy trudny los wieśniaków, codzienne życie mieszczan, zajrzymy do średniowiecznego klasztoru, na turniej rycerski, na królewską ucztę, a nawet weźmiemy udział w oblężeniu zamku! 

Z książeczkami z serii "Sticker History" nie sposób się nudzić!

Ta ogromna porcja wiedzy historycznej podana jest w bardzo przystępny dla dziecka sposób - w formie kolorowych, szczegółowych ilustracji z opisami oraz zabawnych komiksów.
Mały czytelnik poszerza również swój zasób słownictwa w języku angielskim, utrwala zdobyte wiadomości poprzez praktyczne działanie, rozwija kreatywność i wyobraźnię dzięki tworzeniu własnych scenek z naklejkami.

To nauka i zabawa w jednym! Polecam nie tylko dzieciom dwujęzycznym, ale również tym, które języka angielskiego dopiero się uczą. Dla nauczycieli także będą wspaniałą inspiracją i bazą do zorganizowania pasjonujących zajęć. 

Książki do kupienia tutaj: KLIK!


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...