wtorek, 12 lipca 2016

Marzenia się spełniają - tak jak w książkach Agnieszki Kazały

Czy szukacie dla swojego dziecka książki, która połączy w sobie ciekawą treść, pobudzające wyobraźnię ilustracje, mądry przekaz oraz zachętę do działania? Jeśli tak to świetnie że do nas trafiliście, bo nasze dzisiejsze propozycje książkowe od  Wydawnictwa Białe Pióro spełniają wszystkie te wymagania.
Autorkę powyższych książeczek poznałam osobiście. Pani Agnieszka Kazała to osoba niezwykle pogodna, energiczna i życzliwa - takie też są jej książki. Pisarka chce przekazać młodemu czytelnikowi swój optymizm i pozytywne nastawienie do świata oraz zachęcić do spełniania swoich marzeń. 
Tym, co odróżnia te pozycje wśród wielu innych jest ciekawy pomysł zaproszenia czytelnika do współtworzenia książki - dziecko samo może pokolorować niektóre ilustracje, dzięki czemu książka staje się jeszcze bardziej osobista, bliższa sercu.


1. Zegar z Miaukułką to historia  pewnego samotnego kotka, który błąkając się po Warszawie szuka dla siebie przytulnego kąta do zamieszkania i celu w życiu. Nikt nawet nie zdaje sobie sprawy, że zwierzę jest wyjątkowe i potrafi mówić. Pewnego dnia trafia do miejskiej biblioteki, gdzie przygarnia go pracująca tam pani Miłka.


Od tej pory bohater przyjmuje imię Artur Miaukułka, biblioteka i stary zegar stają się jego domem, a on sam zostaje oficjalnym pomocnikiem bibliotekarki.


 Kotek wreszcie czuje się potrzebny i postanawia rozwijać swoje niezwykłe umiejętności ucząc się czytać i obsługiwać komputer. Jego przyjaciółmi zostają postacie z bajek. Spełniło się marzenie Artura - ma w życiu CEL i nigdy  już nie będzie samotny.


"Zegar z Miaukułką" to bardzo przyjemna i wartościowa lektura dla dzieci w  wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Autorka próbuje uświadomić swoim małym czytelnikom, że warto mieć marzenia i warto o nie walczyć, nawet jeśli spotykają nas przeciwności losu. 


2. Nietoperz Leon  - kolejna historia o sympatycznym zwierzaku - optymiście. Leon przeżywa wiele niezapomnianych przygód w poszukiwaniu nowego miejsca na osiedlenie się. Pozna wspaniałych przyjaciół, a może nawet spotka miłość swojego życia? 

3. Kram z marzeniami 


Bohaterem tej książeczki jest Zajączek, który pragnie spełniać marzenia innych, aby wszyscy byli szczęśliwi. Jego największa misja to zorganizowanie wymarzonego przyjęcia urodzinowego dla sowy Eleonory, która jest postrachem lasu i nikt nie ma ochoty przyjść do niej na imprezę. Przy okazji pomoże też roztargnionemu dzięciołowi znaleźć jego ulubioną czapeczkę oraz zabierze myszkę Klarę na wycieczkę.
Jak widzicie, we wszystkich trzech książeczkach bohaterami są zwierzęta, które tak naprawdę są bardzo "ludzkie" i tak jak ludzie mają różne osobowości, marzenia, troski... 
Jednocześnie autorka sprytnie porusza istotne kwestie, jak potrzebę bycia potrzebnym i akceptowanym przez otoczenie, problem samotności i odrzucenia, czyli sprawy, które dotyczą każdego dziecka w wieku szkolnym. 
Dziecku łatwiej się utożsamić z bohaterem, który myśli i czuje podobnie jak ono oraz radzi sobie z codziennymi problemami. 

Agnieszka Kazała jest również autorką wszystkich ilustracji. Uważam, że pomysł na połączenie kolorowych obrazków ze szkicami do pokolorowania przez czytelnika jest bardzo ciekawy i zachęca dzieci do twórczego działania oraz uruchomienia wyobraźni.

Serdecznie polecamy książki pani Agnieszki, kupić je możecie oczywiście u Kangurka: KLIK!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...