środa, 13 stycznia 2016

"Scaredy Cat" - matematyka przestaje być nudna

Co Wam się kojarzy ze słowem "matematyka"? Bo moje pierwsze skojarzenie to niestety....nuuuuda!
Jakoś nigdy mnie nie pasjonował ten przedmiot i zawsze sobie wmawiałam że wolę przedmioty humanistyczne. No bo czym tu się emocjonować  - w przedszkolu ciągłe liczenie patyczków i kasztanów, a w podstawówce tylko słupki, działania, zadania... Tak było kiedyś.

A dziś?

Gdy pierwszy raz zetknęłam się w mojej pracy z grami edukacyjnymi brytyjskiej firmy Orchard Toys sama zapragnęłam być znowu dzieckiem. :) Moi mali uczniowie dosłownie sobie te gry wyrywali, a zafascynowani piękną grafiką i rozemocjonowani przebiegiem rozgrywek nawet nie uświadamiali sobie jak wiele się uczą.

Dzisiaj opiszę grę "Scaredy cat", która służy m.in. do nauki liczenia.
 Gracze mają do dyspozycji 41  kart z ptakami, 3 karty z kotami oraz 6 kart z elementami stracha na wróble.


Wszystkie karty tasujemy razem i układamy w jeden stosik, z którego gracze kolejno będą wyciągać po jednej karcie. Karty z ptakami kolekcjonują - im więcej ptaków na danej karcie - tym lepiej. Z wylosowanych części stracha na wróble gracze układają jeden wspólny obrazek. No i w końcu karta, która budzi najwięcej emocji - kot! Kto wylosuje kota, musi zwrócić wszystkie swoje karty z ptakami do wspólnej puli i zbierać je od nowa. Gra kończy się, gdy wszystkie elementy stracha na wróble będą już na swoim miejscu, a wygrywa ten, kto uzbiera najwięcej ptaków.

Proste zasady, mnóstwo emocji i zabawy, a przy tym - ile okazji do nauki! Dziecko nie tylko ćwiczy umiejętność liczenia w języku polskim lub angielskim, ale też uczy się radzić sobie z emocjami w przypadku wygranej lub porażki. Grę można wykorzystać zarówno do zabawy w domu w gronie rodzinnym, jak i w przedszkolu, szkole, na świetlicy. Do kupienia tutaj: KLIK

To tylko jeden z wielu fantastycznych produktów firmy Orchard Toys. Chcecie poznać inne? Śledźcie na bieżąco Literaturkę od Kangurka!


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...